Aquman 2’nin Senaristi Açıklama Yaptı

0
28

Korku filmleriyle büyük başarı elde eden James Wan’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Aquaman’in devam halkası hakkında yeni detaylar geldi. Aquaman 2 hakkında açıklama yapan senarist David Leslie Johnson-McGoldrick oldu.

Aquaman’ın Senaristi Ne Dedi?

DC Evreni’nin en sevilen ve beğenilen filmlerinden biri olan Aquaman’in filminin devamının çekileceği daha önceden resmi olarak söylenmişti. Corona virüsü salgınından hemen önceki bilgilere göre James Wan Malignant filmiyle ilgilendiği için henüz Aquaman üzerinde çalışmaya başlamamıştı. Paul Morris’in çizgi romanlarından etkilenerek beyaz perdeye aktarılan Aquaman’in senaristliğini bir kez daha David Leslie Johnson-McGoldrick üstlenecek. Aquaman’in senaristi, ikinci film hakkında açıklama yaptı ve şu sözleri sarf etti: “Belirgin bir çizgi roman hikayesini ele alarak onu uyarlamayacağız. Ama neyin peşinde olduğumuz öğrenmek istiyorsanız, Black Manta’yı içeren herhangi bir Silver Age hikayesini seçmeniz yeterli” 2018 yılında konuşan yapımcı Peter Safran, Black Manta’yı göreceğimizi onaylamıştı. Black Manta karakterine Yahya Abdul Mateen II’nun canlandırıyordu. Coronavirüs salgını öncesi oyuncu Matrix 4 prodüksiyonuyla ilgileniyordu.

Aynı zamanda Aquaman’in animasyon dizisi de çekilecek. HBO, “King of Atlantis” hikayesini konu alarak Aquaman’in Atlantis’teki hükmünün ilk günlerini anlatmak istiyor. Ayrıca Aquaman’e korku türünde bir spin-off filmi de geleceğini söyleyebiliriz.

Aquaman 2’nin Konusu Nedir?

Aquaman’in konusu nedir sorusuna cevap verirsek: Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Arthur Curry, okaynus altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman’in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, diğer bir adıyla Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi yaşamının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeye sokacaktır. Bu yolculukta Arthur kendisiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır. Aquaman 2’nin 2022 yılı içerisinde sinemalardaki yerini alması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz